O nás

Muzeum se nachází v historickém jádru města Tábor. Celá expozice je umístěna v národní kulturní památce na Špitálském náměstí. V historické budově na ploše více jak 200m2 uvidíte výstavu stavebnice LEGO ze sbírky jedné sběratelky.

Expozice je tématicky dělena, např. LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Ideas aj.  K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další zajímavé, raritní a exklusivní kousky.

Při vlastní prohlídce máte možnost shlédnout i příběh o celé historii a vzniku LEGO kostičky. Muzeum je interaktivní, najdete zde přes 1,5 milionu LEGO kostiček.

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge,  Eiffelovu věž či indický Taj Mahal.

Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20-ti tisíc lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu. Další zajímavou stavbou je kopie táborské restaurace Střelnice v měřítku 1:50, postavené z více jak 100 tisíc LEGO kostiček.

Mezi nejstarší exponáty se řadí originály dřevěných hraček ze 40. a 50. let minulého století nebo lisované plastové hračky z 50. let.

Expozice patří nejen mezi evropské, ale i světové unikáty a rarity.

Návštěvu muzea je možné zakončit nákupem v prodejně, kde jsou nabízeny LEGO stavebnice, ne zcela běžně prodejné v obchodních sítích ČR.

Vznik muzea

Tento nápad se zrodil na začátku roku 2012, kdy se sbírka soukromé sběratelky rozrostla do takových rozměrů, že nebylo možné ji mít vystavenou a uskladněnou v domácích prostorách.

Úvahou bylo představit a potěšit celou sbírkou širší veřejnost. Vytipovanou lokalitou se stal nejprve Český Krumlov, ale shodou náhod se sběratelka doslechla o možném pronájmu nebytových prostor v historickém jádru města Tábor, přihlásila se do soutěže o tento pronájem a její projekt byl radou města vybrán. Následoval velice usilovný a rychlý postup při rekonstrukci a budování výstavních expozic a interiérů, tak aby bylo možné je ještě koncem července 2012 otevřít pro širokou veřejnost.