Podpořte naše muzeum

Únor 2021

Loňská sezóna byla velmi, velmi krátká, trvala necelé 3 měsíce, a nepochybujeme, že ta letošní bude také velmi složitá… Právě nám „utíkají“ jarní prázdniny… Optimisticky to vidíme na Veliikonoce, realisticky spíše až na letní prázdniny…

Červen 2021

A jak jsme předpokládali, tak se také stalo….

Utekly nám jarní prázdniny, utekly nám Velikonoce, a stejně jako loni jsme přišly i o všechny školní výlety a zájezdy.

Září 2021

Letní sezona 2021 byla „divná“. Nedá se říci že byla špatná či dobrá, byla podobná jako letni sezony před pandemií, ale byla „divná“. Nic nebylo jako kdysi… Dny které bývávaly návštěvníky exponované byly polomrtvé, naopak dny kdy bývávala návštěvnost slabší nebylo možné se v muzeu hnout. Nebylo v našich silách cokoli naplánovat (posílení směn atd.) vše „fungovalo“ zcela jinak. Bohužel opět jako loni trvala pouhé 2 měsíce. Predikce předvídaly, že budou všechny indoorové aktivity praskat ve švech, a opravdu jsme to po těch 9-ti nucených měsících uzavření potřebovali, ale tato predikce se nenaplnila… Ohormný vliv na poklesy návštěvnosti (a to někdy ož o 70%) sehrála média, která s vytrvalou pravidelností neobjektivně (někdy i lživě) informovala o nutnosti např. prokázování bezinfekčnosti do muzeí, galerií atd. Nikdy už se ale nezmínila, že toto nařízení platí pro nehomogenní skupinky nad 20 osob. Tyto dezinformace vždy způsobily ohromný pokles návštěvnosti na následující 2-3 dny, vždy jsme řešili desítky telefonátů odpovídali na desítky emailů jak to vlastně je. Děkujeme našim médiím, že místo podpory tuzemského cestovního ruchu nám intenzivně návštěvníky odháněla.

Říjen 2021

Od začátku září máme pouze víkendový provoz, opět jsme bez školních výletů, zájezdů, zahraniční turisté také chybí. Zažíváme takové Déjà vu.

Listopad 2021

Byť do muzea není nutné prokazovat bezinfečknost, zpoplatnění testů se do naší návšětvnosti opět razantně promítlo. A další nařízení, jež neumožní testovaným zajít si na oběd nebo se ubytovat je dalším krokem k razantnímu snížení návštěvnosti. Ano, i toto „nepřímé“ nařízení pro muzea a galerie se promítá zcela přímo do návštěvnosti…. Když vyrazíte s dětmi na výlet, nemůžete se ubytovat a dokonce ani pořádně najíst… kdo by vlastně na výlet jel ??? Proto od půlky listopadu jsme nechali otevřeno pouze v sobotu, tj. Jen 4 dny z měsíce abychom si to vyzkoušeli. Bohužel realita předčila i naše nejhorší očekávání… turistů a návštěvníků úplné minimum, denní tržby nepokryjí ani denní režijní náklady. A z tohoto důvodu jsme nuceni od 29.11.2021 naše muzeum DOČASNĚ UZAVŘÍT a počkat na lepší časy.

******************************************************************************

Veškeré vládní podpůrné programy nás od začátku pandemie jaksi stále míjí a nám nezbývá nic jiného, než se obrátit na Vás, naše věrné návštěvníky a zákazníky.

Udělejte radost sobě nebo svým blízkým a obdarujte je nějakou stavebnicí, vstupenkou či drobným suvenýrem z našeho e-shopu. Vždyť lego je přece boží 🙂 

Každým nákupem přispějete na podporu provozu našeho muzea v této nelehké době.

Jako poděkování za nákup na našem e-shopu pro Vás máme na oplátku ZDARMA dopravu (při objednávce nad  1500,- Kč) a Volnou rodinou vstupenku do našeho muzea (při objednávce nad 3000,- Kč).

Děkujeme, že Vás máme, s Vámi to zvládneme 🙂